Silo Filtreler

Silo Filtreler | Baykar Filtre

Silo Filtreler

Silo Nedir?

Silo, toz, talaş, tahıl vb. ürünlerin korunduğu, saklandığı veya depolandığı, genellikle silindir biçiminde inşa edilen ambardır. Silolarda saklanan ürünler, yağmurda ıslanmaktan, sıcaktan korunur.

Silo Üstü Filtre Nedir ve Nasıl Çalışır?

Silo üstü filtreler Silolara transfer fanları ile basılan talaş veya tozun silo içine indikten sonra havanın filtre edilerek dışarı atılmasını sağlar. Çalışma sistemi olarak Jet Pulse sistemlerdir. Jet Pulse Filtreler gibi çalışır.

Silo Filtre ve Silo Nasıl Çalışır?

Genel olarak Mobilya sektöründe kullanılır. Talaş ve tozlar Silo filtrenin emiş borusundan yüksek bir basınç ile silo filtreye girer girer. Talaş ve tozların hızı düştükten sonra ağır taneler torbalara gitmeden silo dibene çöker. Hafif tozlar ve kirli hava ise esas filtreleme için filtre torbalarının dış yüzeylerine kalır. Kirlenen toz toplama torbaları ise elektronik Timer ile kontrol edilen ve 6-7 bar basınçta hava vuran Patlaç Valfler ile temizlenir ve silo içine düşer. Filtrelerden geçen temiz hava ise fan yardımı ile emilerek dışarı aktarılır. Bu sayede Silo içinde toplanan talaş ve tozlar Silo altı boşaltıcı ve helezon yardımı ile bolaştılır. Bu sistem hem Jet pulse filtre hemde Silo olarak kullanılmaktadır.